7 راهکار برای نوشتن عنوانی که کلیک بیشتری دریافت می کند

 

به طور میانگین، یک شخص در یک روز، ممکن است ده ها و یا حتی صد ها پیام تبلیغاتی دریافت کند. بنابراین تعجبی ندارد که اکثر این پیام ها به محض دریافت نادیده گرفته شده و باطل می شوند. حال سوال این است که یک بازاریاب، چگونه پیام های تبلیغاتی خود را از این سرنوشت مصون نگه دارد؟ پاسخ ساده است، با استفاده از عناوین قدرتمند و جذاب. نوشتن یک عنوان قدرتمند و جذاب بسیار مشکل می باشد و این کار بیشتر منوط به داشتن هنر است تا علم. اما یک سری راهکار وجود دارد که برای همه ساده و قابل درک است. در ادامه به 7مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

چگونه، عنوانی بسازیم که بیشترین کلیک را دریافت کند؟

 

1. توجه به کلمات ابتدایی و انتهایی

خوانندگان معمولا فقط کلمه اول و 3 کلمه آخر (در صورتی که کوتاه باشد) عنوان شما را می خوانند. اما کلمه اول بیشترین اهمیت را دارد. به طور معمول کاربران با انبوهی از مطالب و تعداد زیادی عنوان رو به رو می شوند، که همگی سعی در جلب توجه آن ها دارند. در این صورت، به احتمال خیلی زیاد و به صورت ناخودآگاه، بسیاری از این عناوین را نادیده می گیرند. در واقع ذهن آن ها تمایل به پیدا کردن کلمات کلیدی ای دارد که، با نیاز و علاقه آن ها سازگار باشد. سعی کنید عناوین خود را با کلماتی مثل، چرا، چگونه و چی، آغاز کنید. این کار حس کنجکاوی مخاطب شما را برمی انگیزد و این موضوع را به آن ها القاء می کند که شما می توانید، به آن ها کمک کنید. سعی کنید کلمات کلیدی و اصلی را در 3 کلمه آخر عنوان خود قرار دهید. در نهایت به یاد داشته باشید، این کلمات هستند که بیشترین قدرت را دارند و باعث می شوند که مخاطبان روی عنوان شما کلیک کنند.

 

2.استفاده از کلمات کلیدی و اسامی

استفاده از کلمات کلیدی نقش مهمی را در گیرا کردن عنوان شما بازی می کند. این کار ساده است. برای مثال اگر مقاله شما راجع به یک شخص بود، نام او را در عنوان خود قرار دهید. و یا برای یک موضوع خاص مثل "بازاریابی محتوا" حتما این عبارت را در عنوان خود جای دهید. به خصوص اگر این کلمه، کلمه ای است که سعی دارید بوسیله آن رتبه سایت خود را افزایش دهید. اگر قصد دارید راجع به یک بیزینس بنویسید، حتما کلمه بیزینس و حتی نام برند را در عنوان خود قرار دهید. توجه داشته باشید که کلمات کلیدی حتما باید یک مرتبه در عنوان، و حداقل دوبار در طول متن مقاله تکرار شده باشد. با استفاده از این روش می توانید نتیجه بهینه سازی از طریق کلمات کلیدی را به وضوح مشاهده کنید.

 

3. ساده نویسی را فراموش نکنید

می توان گفت که تقریباً اکثر افراد تمایل به خواندن عبارات زیبا و مفهومی دارند. اما این موضوع در رابطه با عناوین صدق نمی کند. از نوشتن عناوین ناملموس و مرموز خودداری کنید. زیرا شاید در نگاه اول هوشمندانه به نظر بیاید اما احتمال اینکه خواننده روی عنوان شما کلیک کند به شدت کاهش می یابد. در نتیجه عنوانی که ساعت ها برای نوشتن آن زمان صرف کرده اید ممکن است به راحتی هدر رود.

 

4. استفاده از جملات معلوم، به جای جملات مجهول

زمانی که قصد انتخاب عنوان دارید، سعی کنید به جای عبارات مجهول از عبارات معلوم استفاده کنید. جملات معمول بسیار قدرتمند تر هستند و به نوعی یک حس شور و اشتیاق، جهت کلیک، در مخاطب ایجاد می کند. همچنین استفاده از این جملات، می تواند این حس را در مخاطبان تقویت کند که شما با آن ها هم نظر هستید و اهدف مشابهی دارید. در ادامه به مثالی در این رابطه توجه کنید. فرض کنید که شما قصد تبلیغ خدمات ماشین های لوکس را دارید. در این صورت سعی کنید به جای استفاده از جمله "اتومبیل لوکس شما برای سالم ماندن نیاز به رسیدگی منظم دارد"، از جمله "رسیدگی منظم خودروی لوکس شما را سالم نگه می دارد" برای عنوان استفاده کنید. همانطور که مشاهده می کنید، جملات معلوم انرژی بیشتری را منتقل می کنند. زیرا در این عبارات فاعل اساساً مشفول انجام کاری می باشد و این حس را به خواننده القا می کند که با شما همراه است و شخصاً در حال انجام کار است.

 

5. عناوین خود را کوتاه انتخاب کنید

طول عناوین مانند دیگر پارامتر ها، اهمیت خاص خود را دارد. به طور کلی، عناوین کوتاه تر، تعداد کلیک بیشتری در مقایسه با عناوین بلند دریافت می کنند. البته این موضوع همیشه صادق نیست و بستگی به هدف و مخاطب دارد. اما به هر جهت استفاده از عنوان های کوتاه یک قانون کلی است. گاهی اوقات برای اینکه عناوین، بیشترین میزان اطلاعات را در خود جای دهند، بیش از حد طولانی می شوند. بنابراین موضوع، استفاده از عبارات خلاقانه نیست بلکه قرار دادن اطلاعات کافی در عناوین است. پس تا جایی که امکان دارد سعی کنید فقط اطلاعات ضروری را لحاظ کرده و کلمات اضافی را حذف کنید.

 

6. استفاده از اعداد

عناوینی که شامل اعداد هستند همیشه محبوب بوده اند. در صورت استفاده از آن ها، اطلاعات به راحتی تحلیل می شوند و یک دید کلی به مخاطب می دهد. در واقع اعداد نقش یک راهنما را برای خواننده ایفا می کنند. همچنین قرار گرفتن اعداد در کنار کلمات جذابیت خاصی به عنوان شما می دهد و از نظر مخاطب چشمگیر به نظر می رسد. در نهایت به یاد داشته باشید که اعداد، وسیله مناسبی جهت قرار دادن اطلاعات مورد نیاز و ضروری، در عنوان شما می باشد.

 

7. ایجاد حس اشتیاق در خواننده

عناوین می توانند فرصتی برای ایجاد اشتیاق در مخاطبان شما باشد. متن اصلی شما جایی است که اطلاعات جزئی را در آن قرار می دهید اما عنوان ها باید به اندازه ای جذاب باشند که مخاطبان را تشویق به کلیک کردن کنند. سعی کنید اشتیاقی در مخاطبان بوجود آورید که احساس کنند باید بدون فوت وقت روی عنوان شما کلیک کنند. برای مثال جمله "چگونه روی سیستم خود ویندوز نصب کنیم؟" و همچنین جمله "هر آن چیزی که باید قبل از نصب ویندوز بدانید"، شاید یک معنی و مفهوم مشابه را برسانند اما جمله دوم حس اشتیاق بیشتری را در خواننده تقویت می کند. این نوع عبارت نه تنها مخاطب را جذب می کند بلکه یک احساس نیاز در آن ها بوجود می آورد، که حتما باید قبل از نصب ویندوز از این نکات مطلع شوند. پس، از جذابیت بخشیدن به عنوان خود نترسید.

 

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید، راهکار های بسیار مهمی برای جذاب تر کردن عناوین وجود دارد. اگر شما در حال نوشتن یک وبلاگ، آگهی فروش و حتی ایمیل های تبلیغاتی هستید، یک عنوان برجسته و چشمگیر می تواند مخاطبان شما را به خواندن ادامه متن ترغیب کند. موارد ذکر شده برای رسیدن به این هدف، به شما کمک می کند. اما اگر به دنبال راهکار های بهتری جهت تبلیغات دیجیتال هستید می توانید با ما ارتباط برقرار کنید.