4مزیت استفاده از هوش مصنوعی در تبلیغات بنری

محدودیت های فعلی تبلیغات بنری

استفاده از تبلیغات بنری که بر اساس روش های سنتی و قدیمی عمل می­کنند، محدودیت ها و مشکلاتی دارد. برای مثال این تبلیغات بر اساس رفتار ها و عادت های گذشته کاربران عمل می­کنند و یا اگر یک کاربر رفتار مشابهی با کاربر های قبلی داشته باشد، آن ها را مثل هم و به منزله یک کاربر در نظر می­گیرد. در صورتی که باید رفتار های فعلی هر کاربر، به صورت مجزا بررسی شده و تبلیغات بنری بر اساس محتوای مورد علاقه آن ها طراحی شوند. در گذشته برند ها نهایتا با دنبال کردن مخاطبان و جوامع هدف خود، و بر اساس کالاهایی که از قبل خریداری کرده­ اند، تصمیم به دنبال کردن یا رها کردن آن ها می­گرفتند. به بیان دیگر در این صورت مصرف کنندگان با تبلیغات بی ربط رو به رو خواهند شد که آن ها را به سمت استفاده از مسدود کننده تبلیغات، سوق می­دهد. امروزه در زمینه تبلیغات نمایشی مصرف کنندگان انتظار دارند تجربه ای شخصی سازی شده بر اساس جستجو های قبلی و سلایق خود دریافت کنند. اما تبلیغات بنری ای که بر اساس رفتار های گذشته آن ها باشد، در بهترین حالت نامربوط، و در بدترین حالت، عاملی مزاحم خواهد بود. 

 

چرا تبلیغ کنندگان جهت طراحی تبلیغات هوشمند تر به هوش مصنوعی (AI) روی آورده­ اند؟

همزمان با ورود هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به دنیای دیجیتال، شرکت های تبلیغاتی در تلاش­ اند تا این تکنولوژی ها را در کمپین های تبلیغاتی خود بکار گرفته و از امکانات آن ها استفاده کنند. امروزه امکان استفاده از هوش مصنوعی جهت ساخت تبلیغات هوشمدانه تر وجود دارد. اما یکی از جدیدترین امکانات هوش مصنوعی، کمک به برند ها جهت برقراری ارتباط با مشتریان بر اساس رفتار فعلی آن ها در پلتفرم های مجازی می­باشد. در ادامه به 4 مزیت استفاده از هوش مصنوعی در تبلیغات بنری سایت و تبلیغات بنری موبایل اشاره خواهیم کرد.

 

1. پیشی گرفتن از رقیبان

در انواع تبلیغات نمایشی مثل تبلیغات بنری اصولا تمرکز بر روی رقابت با دیگر برند ها می­باشد. اما امروزه تکنولوژی با سرعت زیادی در حال پیشرفت است و تمامی برند ها در تلاش­ اند تا با بهره جستن از این تکنولوژی ها مخاطبان بیشتری را به خود جذب کنند و اصطلاحا به جامعه هدف خود دست یابند. امروزه در دنیای دیجیتال، مصرف کنندگان می­توانند به راحتی هر آنچه را که می­خواهند پیدا کرده و خریداری کنند. به همین دلیل می­توانند سریع تر از همیشه عادت ها و رفتار های مربوط به خرید در فضای آنلاین را تغییر دهند. به عبارتی این تغییرات سریع و غیر قابل پیش بینی در عادت ها و رفتار های خریداران، می­تواند ظرف مدت کوتاهی تجارت شما را تغییر دهد. به همین علت تبلیغات بنری ای که با به کار گیری هوش مصنوعی ساخته شده­ اند، راه حل مناسبی برای شرکت های تبلیغاتی آینده نگر هستند. این فناوری ها نه تنها داده را در زمان واقعی پردازش می کنند بلکه با استفاده از قابلیت پیش بینی خود می­توانند این داده ها را به طور مناسبی به کار گرفته تا به تبلیغات و کمپین های مؤثر تری تبدیل شوند.

 

2. ساخت تجربه کاربری (UX) بهتر

تبلیفات بنری ای که در ساخت آن ها از هوش مصنوعی استفاده شده است، می­توانند بر اساس رفتار حال حاضر کاربران، تبلیغاتی را ارائه دهند تا نیاز آن ها را برآورده کند. به بیان دیگر تبلیغات بنریِ طراحی شده با هوش مصنوعی این قابلیت را دارند که تصاویر و محتوای صفحه کاربر شما را درک کنند و سپس پیامی متناسب با آن تنظیم کرده و نمایش دهند. برای مثال اگر کاربر شما در حال جست و جو در سایت های املاک باشد، بنر های تبلیغاتی ساخته شده با هوش مصنوعی می­توانند تصاویر و محتوای موجود در صفحه را تشخیص دهند. سپس می­توانند هزاران تصویر را مرتب کرده و در کنار هم قرار دهند تا بلافاصله یک تبلیغ بنری بی نقص را طراحی کنند. به بیان ساده تر اگر کاربر شما در حال بازدید از یک سایت با محتوای به خصوصی باشد، با به کار گیری هوش مصنوعی می­توان تبلیغاتی در رابطه با همان محتوا به کاربر نشان داد.

 

3. استفاده بهتر از منابع

شرکت های تبلیغاتی در تلاش هستند تا تبلیغات مؤثر تری را نمایش دهند. هوش مصنوعی در این زمینه نقش برجسته ای داشته و موجب شده است که تبلیغات بنری به سطوح بالا تری ارتقاء یابند. امروزه، همراهی بازاریابی دیجیتال با هوش مصنوعی سبب شده است تا کمپین های تولید رسانه ای، پر بار تر و کارآمد تر شوند و همچنین حدس و گمان ها در رابطه با علایق مخاطبان و کار های سختی از قبیل پردازش دستی هزاران داده، تصویر و پیام از بین بروند. به لطف توانایی هوش مصنوعی در تنظیم پیام تبلیغات بنری بر اساس رفتار فعلی کاربر، برند ها می­توانند کاربرانی را که به دنبال محتوایی متناسب با زمینه کاری آن ها است را، سریع تر و مؤثر تر، به سمت خود جذب کنند.

 

4. تبلیغات مؤثر تر و بهتر

هوش مصنوعی این امکان را به برند ها می­دهد تا روند پیشرفت در صنعت تبلیغات نمایشی را ادامه دهند. در ادامه به توضیح این روند خواهیم پرداخت. در حالی که مسدود کنندگان تبلیغات بنری تبدیل به تهدیدی برای این نوع تبلیغات شده­ اند، هوش مصنوعی شرایطی را فراهم می­کند تا جلوی این اتفاقات گرفته شود. همین امر موجب جلب اعتماد کاربران و مصرف­ کنندگان خواهد شد. از محرک های اصلی مسدود کننده تبلیغات بنری می­توان به تبلیغات نامربوط و مزاحم، تبلیغات پاپ آپ و ویدئو هایی که به صورت خودکار پخش می­شوند اشاره کرد.

به طور کلی تکنولوژی مربوط به تبلیغات، بر روی نوع دستگاه مورد استفاده، رفتار و اقدامات کاربر در فضای آنلاین و دسته بندی های جمعیتی تمرکز دارد. هرچه کاربران کارآزموده تر و حساس تر می­شوند، سطح انتظارات آن ها در رابطه با شخصی سازی ارتقاء می­ یابد. این عوامل باعث می­شوند که پیش فرض های موجود در رابطه با آمار های جمعیتی و نوع دستگاه ها، به صورت چشمگیری منجر به عدم تطابق تبلیغات بنری با نیاز های کاربران شود. تبلیغات بنری ای که در ساخت آن ها از هوش مصنوعی استفاده شده است، عدم تطابق و فرضیه هایی که در رابطه با نیاز مخاطبان وجود دارد را، از بین می­برد. هوش مصنوعی این امکان را برای برند ها فراهم می­کند تا مؤثر ترین و کارآمد ترین تبلیغات ممکن را ارائه دهند. از انواع این امکانات می­توان به شخصی سازی تبلیغات بنری بر اساس رفتار و عادت های فعلی هریک از کاربران در فضای وب اشاره کرد.