4 نوع محصول تبلیغاتی که مردم تمایل به دریافت آن دارند

عموم مردم تمایل به دریافت محصولات و خدمات رایگان دارند. زمانی فرا میرسد که هر شرکتی به کالاهای تبلیغاتی ویژه­ و فراتر از حد معمول نیاز خواهد داشت. این محصولات و خدمات می­توانند به مناسبت یک رویداد بزرگ (مثل سالگرد تاسیس شرکت) و یا در غالب هدیه کارمند-مشتری و... باشند. به عبارت دیگر هر شرکت نیاز دارد، خدماتی که مخاطبانشان تمایل به دریافت آن دارند را به صورت رایگان در اختیار آن ها قرار­دهد. زمانی که مخاطب شما به کالا یا خدماتی علاقه دارد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آن را نگه داشته، از آن استفاده می­کند و ارتباط خوبی با آن برقرار خواهد کرد. در ادامه به 4 نوع از محصولات تبلیغاتی که عموم مردم تمایل به دریافت رایگان آن دارند اشاره خواهیم کرد.

 

1. هدایای غیر منتظره

مشتریان علاقه دارند تا با محصولات و خدمات غیر منتظره، خلاقانه و نوآورانه ای که حتی از وجود آن ها خبر نداشته اند، غافلگیر شوند. همانطور که می­دانید اهدای محصولات و خدمات باعث خرسندی و رضایت مخاطبان شما می­شود. اما پیش از جلب رضایت مشتریان با این روش، به یاد داشته باشید که باید آن ها را بوسیله خاص و منحصر بفرد بودن خود جذب کنید. فکر می­کنید با چه روشی قادر خواهید بود تا مخاطبان خود را به صورت غیرمنتظره غافلگیر کنید؟ به عبارتی، پیدا کردن راهکار های غیر قابل پیش بینی به جست و جو نیاز دارد و قرار نیست به راحتی در صفحه اصلی یک وبسایت معمولی تبلیغاتی یافت شوند. بنابراین جهت غافلگیر کردن مخاطبان و مصرف کنندگان خود خلاقانه و برجسته بیاندیشید. اگر در این راه نیاز به کمک داشتید ادواژه می­تواند با تبلیغات منحصر بفرد خود به شما کمک کند.

 

2. هدایای فکر شده

به خاطر داشته باشید که مخاطبان شما نیاز دارند بدانند که قبل از حضورشان در یک رویداد یا نمایشگاه به فکر نیاز های آن ها بوده­ اید. پذیرایی، جایگاه و فضای مناسب همه از مواردی هستند که می­توانند یک رویداد را به بهترین شکل تکمیل کنند. برای مثال اگر شما میزبان یک نمایشگاه یا مسابقه هستید یکی از خلاقانه ترین و تاثیر گذار ترین موارد می­تواند پخش کردن بطری های آب معدنی ای باشد که با لوگوی شرکت شما مزین شده است. قطع به یقین مخاطبان شما به این نوشیدنی نیاز پیدا خواهند کرد و فراهم کردن آن توسط شما نشان می­دهد که در درجه اول به فکر نیاز مخاطب خود بوده­ اید. فراهم کردن این گونه خدمات نشان دهنده آمادگی و ذهن خلاق شماست، همچنین به صورت چشمگیری سبب جذب مخاطب می­شود. به طور کلی این اقدام، ثابت می­کند که شما با صرف زمان و انرژی، رویداد مورد نظر را بررسی و نیاز جامعه هدف خود را شناسایی کرده­ اید و در جهت رفع آن قدم برداشته­ اید.

 

3. محصولات کاربردی

محصولات با ارزش در واقع هدایایی هستند که مخاطبان شما تمایل به نگه داشتن آن دارند. بر اساس تحقیق صورت گرفته در سازمان ASI ، کاربردی بودن محصولات یا خدمات نکته کلیدی می­باشد. به عبارتی مهم ترین دلیلی که باعث می­شود مصرف کننده، محصول تبلیغاتی یا اهدایی شما را نگه دارد، سودمند بودن آن است. در نتیجه محصولاتی که بارها و بارها قابل استفاده هستند، ارزش بسیار بالاتری نسبت به هدایایی دارند که بعد از یک بار استفاده فراموش می­شوند. برای مثال خدمات مربوط به تکنولوژی همیشه پرکاربرد خواهند بود. پاور بانک، درایور های USB و بلندگو های قابل حمل (اسپیکر) از مواردی هستند که در زندگی روزمره بسیار مورد استفاده قرار می­گیرند و همین امر موجب جذابیت این محصولات برای مخاطبان می­شود. همچنین احتمال عدم استفاده از این نوع محصولات بسیار پایین است. محصولاتی با ارزش بالا عموما از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند. بنابراین بدنبال فراهم کردن محصولات و خدماتی باشید که برای مخاطبان و مشتریان شما پرکاربرد بوده و در عین حال از دوام کافی برخوردار باشد تا بارها و بارها مورد استفاده قرار بگیرد.

 

4. هدایای گیرا و چشم گیر

محصولات خوش ساخت و با کیفیت، محصولاتی هستند که اغلب مردم تمایل به نشان دادن آن دارند. هربار که مخاطبان شما از کیف، بطری آب و یا دیگر خدمات و محصولات شما استفاده می­کنند، نام و لوگوی شرکت شما برای عموم نمایان خواهد شد. در این صورت برند شما فرصت بزرگی جهت رشد و ارتقاء خود پیدا خواهد کرد. شما با اهدای این محصولات با کیفیت و به روز، هربار موجب ارتقای نام برند و بیزینس خود می­شوید. عموما، مشتریان به برند هایی که می­شناسند، اعتماد می­کنند. خصوصا زمانی که یک برند به دلیل کیفیت بالا و خوش ساخت بودن محصولاتش معروف باشد. به عبارتی تفاوت بسیار زیادی وجود دارد که مخاطب شما یک محصول با نام تجاری معتبر دریافت کند یا همان محصول را از یک برند ناشناخته دریافت کند. درست است که هر دوی آن ها یک کاربرد و هدف مشترک را دنبال می­کنند، اما مخاطب تمایل به داشتن محصولاتی با ماندگاری بالا دارد.

 

نتیجه گیری:

اصولا مردم تمایل به چیز های غیر منتظره دارند. آن ها دوست دارند هدایایی هوشمندانه، مفید و منحصر بفرد دریافت کنند. به طور کلی محصولات تبلیغاتی از این جهت حائز اهمیت هستند که روابط بین برند ها و مخاطبان آن ها را تقویت می­کنند. جست و جو و تحقیق به طور چشمگیری می­تواند تاثیر گذاری هدایای شما را افزایش دهد. پس در زمان تولید و دریافت سفارش رضایت مخاطبان خود را در نظر بگیرید. در نهایت 4 نوع از محصولات تبلیغاتی که مخاطب شما تمایل به دریافت آن دارد را به خاطر داشته باشید تا بالطبع مخاطبان نیز نام برند شما را در ذهن بسپارند.