کسب درآمد از گوگل ادسنس (Google AdSense)

 

گوگل ادسنس در واقع یک روش کسب درآمد از طریق گوگل و نمایش تبیلغات می باشد که به صاحبین وب سایت ها این امکان را می دهد تا به ازای نمایش تبلیغات دیگران در وب سایت خود، هزینه ای را از گوگل دریافت کنند. گوگل نیز این هزینه را از محل افرادی که قصد دارند تا خدمات خود را تبلیغ کنند، فراهم می کند.

به این ترتیب می توان گفت که گوگل در این بخش، همچون یک واسطه عمل می کند و به تبلیغ کنندگان کمک می کند تا دیده شوند و در عوض به افرادی که به دنبال کسب درآمد هستند، کمک می کند تا از این طریق، به کسب درآمد برسند.کار با گوگل ادسنس بسیار راحت و بدون دردسر است چون لازم نیست با تبلیغ کنندگان سر و کله بزنید یا نگران کسب درآمد باشید. گوگل ارتباطات لازم با تبلیغ کنندگان را مدیریت و حفظ می کند. گوگل حق الزحمه ی مربوط به مدیریت روابط را کسر کرده و بقیه ی پرداخت را به حساب شما واریز می کند.

قبل ازبیان جزییات کار با گوگل ادسنس لازم است بدانید این سرویس در ایران تقریبا قابل اجرا نیست چرا که نه تنها آدرس های ایرانی که برای تایید سازی نامه ای به آن ها ارسال می شود ریجکت می شود، در نقد سازی هزینه کسب کرده نیز مشکلاتی هست. علاوه برآن که محتوای وب سایت ناشر باید زبان انگلیسی و یا زبان های دیگری مثل ترکی هندی و .. باشد. این موارد در کنار مسایل دیگر، همه دست به دست هم داده تا استفاده از این سرویس اگر نگوییم غیر ممکن، حداقل بسیار دشوار است. در ایران بومی سازی شده ی این سرویس توسط تیم ادواژه پیاده سازی شده است.

روش های کسب درآمد از طریق گوگل ادسنس

برای استفاده از این سرویس شما ابتدا باید در گوگل ادسنس یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب، کدی از طرف گوگل برای شما ارسال می شود و با قرار دادن این کد در وب سایت و یا وبلاگ خود تبلیغات گوگل در سایت شما به نمایش گذاشته می شود. شما میتوانید مکان تبلیغ، ظاهر و حتی نوع تبلیغ را به سلیقه ی خود انتخاب کنید. زمانی که به آستانه ی 100دلار رسیدید، گوگل برای شما یک چک ارسال میکند و یا در حساب بانکی شما واریز میکند

روش های کسب درآمد از طریق گوگل ادسنس متفاوت بوده و که در ادامه به آن ها اشاره شده است و به طور خلاصه هر کدام از آن ها معرفی شده اند.

به ازای بازدید

در این روش که با نماد CPMشناخته می شود، شما می توانید تبلیغات گوگل را در اندازه ها و سایزهای مختلف در وب سایت خود بارگزاری کرده و به ازای هر هزار بازدید، مبلغی را به از طریق گوگل دریافت کنید. این مبلغ بسته به ارزش وب سایت شما خواهد بود که توسط گوگل تعیین می شود و به ازای هر هزار بازدیدی که از وب سایت شما و تبلیغ مورد نظر می شود، هزینه ای به شما پرداخت خواهد شد.

به ازای کلیک

نوی دیگری از این نوع تبلیغات در گوگل وجود دارد که به ازای هر کلیک روی تبلیغ محاسبه می گردد. در این روش نیز شما می توانید تبلیغات گوگل را در سایزها و اندازه های مختلف در وب سایت خود نمایش داده و به ازای هر کلیکی که روی این تبلیغات می شود، هزینه ای را از گوگل دریافت کنید.

به ازای تماشای ویدیو

این روش نیز بسیار باب شده است و شما می توانید با استفاده از ویدیوهایی که تولید می کنید و در وب سایت هایی نظیر یوتیوب به اشتراک می گذارید از گوگل ادسنس تبلیغ گرفته و درآمد کسب کنید. در این روش شما به گوگل اجازه می دهید تا در ابتدای ویدیوهای شما یک ویدیوی تبلیغاتی چند ثانیه ای را نمایش دهد و به ازای یک تعداد مشخص بازدید، به شما پول پرداخت می کند.

چه کسانی می توانند از سرویس گوگل ادسنس استفاده کنند؟

اگر شما از سروس وبلاگ دهی بلاگر استفاده می کنید می توانید از تب درآمدزایی (Monetize) برای تنظیم و مدیریت اکانت گوگل ادسنس خود استفاده نمایید.

همچنین اگر یک سایت وردپرسی اختصاصی (بر روی هاست اختصاصی) دارید میتوانید با ایجاد اکانت در گوگل ادسنس و دریافت کد و قرار دادن آن در هر قسمت از وب سایت خود، تبلیغات گوگل را نشر دهید. باید به این نکته توجه داشته باشیم که اگر از سایت های وردپرسی با میزبانی رایگان استفاده می کنید نمی توانید از سرویس گوگل ادسنس بهره ای ببرید.