کسب درآمد از شبکه های اجتماعی- اینستاگرام

 

شبکه‌ های اجتماعی، امروزه به عنوان یکی از اصلی ‌ترین فناوری ‌های تحت وب مورد استفاده طیف وسیعی از کاربران فضای مجازی قرار گرفته‌اند. شبکه‌ اجتماعی Facebook ،Google+ ،Linkedin ،Twitter ،Instagram شلوغ‌ ترین شبکه‌ های اجتماعی موجود در دنیا هستند.

واقعیت این است که رسانه های اجتماعی و نفوذ هر چه بیشتر آنها در میان کاربران مختلف در تمام نقاط دنیا باعث شده است که این شبکه ها به ابزارهایی مناسب برای تبلیغات و تجارت الکترونیکی تبدیل شوند. این بازار پر تب و تاب، کارآفرینان و رهبران تجارت های گوناگون را مجاب کرده است تا از بازاریابی های سنتی به سمت بازایابی اینترنتی حرکت کرده و از فرصت بی نظیری که این نوع تجارت در اختیار آن ها قرار می دهد استفاده کنند.

بدون شک شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از بزرگترین و احتمالاً یکی از سه شبکه اجتماعی محبوب حال حاضر در دنیا می باشد. اینستاگرام به صورت مقطعی قابلیت هایی معرفی کرد که این رسانه اجتماعی را بیش از پیش بزرگ و کاربردی کرد. یکی از این قابلیت ها، استوری بود. به گفته کارشناسان، از زمان اضافه شدن این قابلیت به اینستاگرام، محبوبیت این شبکه بیش از 40% افزایش یافته است و تعداد کاربران آن از مرز بیش از 800 میلیون نفر گذشته است.دیدن استوری ها برای کاربران وقت زیادی نمی گیرد و مشاهده آن ها خیلی راحت است. بنابراین تبلیغاتی که از این طریق صورت بگیرند شانس زیادی برای دیده شدن دارند. برندهای بزرگ تجاری، تقریباً هر روز از طریق استوری ها با کاربران و مشتری هایشان در ارتباط هستند. شما نیز می توانید از طریق استوری ها محصولات و سرویس خود را به کمک تصاویر و محتوای جذاب برای کاربران بی شماری به نمایش بگذارید.

مثل بعضی دیگر از سرویس های مشابه، برای اینستاگرام هم ابزارهای آنلاین به منظور آنالیز و بهبود عملکرد شما ارائه شده است. شما می توانید از این ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام به منظور دستیابی به فالوئرهایی که به سبک محتوای شما علاقه بیشتری دارند استفاده کنید. این ابزارها به شما نشان می دهند که محتوای منتشر شده شما به نسبت رقبا چه مقدار بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. با این روش کم و کاستی های خود را در قیاس با دیگر رقبا بهتر درک می کنید و می توانید با برطرف کردن آن ها، پیشرفت چشم گیری پیدا کنید. برای اطلاع بیشتر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را مطالعه نمایید.

برای کسب درآمد از اینستاگرام بدون شک نیاز به افزایش تعداد فالوورهای اینستاگرام دارید. 

اما مهمتر از افزایش تعداد فالوورهای اینستاگرام و چگونگی کسب درآمد از شبکه های اجتماعی اینستاگرام، علاقه مند کردن و وفادارسازی فالوورها است. در صورتی که فالوورهای شما با شما ارتباط برقرار نکرده باشند، به شما و کسب و کارتان علاقه مند نباشند، مطمئن باشید، هیچ کدام از روش های چگونگی کسب درآمد از شبکه های اجتماعی اینستاگرام به کارتان نمی آید.

فروش مستقیم کالا و خدمات  

قبل از توضیح درباره این روش باید بگوییم که کالا و خدمات شما حتما نباید یک محصول فیزیکی باشه بلکه ممکن شما دارای یک هنر و استعداد باشید که می توانید همان را به عنوان یک محصول دیجیتالی به فروش بگذارید به طور مثال: مهارت در یک رشته از ورزش ها و یا فعالیت های هنری و یا هرچیز دیگری که فکرش را بکنید، همه اینها به عنوان یک محصول دیجیتالی شناخته میشوند و میتوان از آنها به درآمد رسید

یکی از روش هایی که خیلی از افراد از طریق آن در اینستاگرام کسب درآمد می کنند فروش کالا و خدمات است. افرادی که از این روش برای درآمد زایی از اینستاگرام استفاده می کنند، کالا یا خدماتی از خودشان یا دیگران ارائه کنند. ممکن است کالایی فیزیکی یا حتی دیجیتالی عرضه کنند. مثلا فروش پادکست های آموزشی یا فروش کیک خانگی یا فروش تورهای آخر لحظه ای. همه مثال هایی که زدیم جزو فروش مستقیم کالا و خدمات محسوب می شوند.

فروش محصول از طریق سایت

اگر سایت یا فروشگاه اینترنتی دارید،  می‌توانید افراد را به سمت وبسایتتان هدایت کنید. افراد را به سمت صفحه محصول بکشانید و بطور مستقیم محصول خود را به آن ها بفروشید. افراد را به به سمت صفحه فرود بکشانید، ایمیل آن ها بگیرید و برای همیشه اطلاعات محصولات و خدمات خود را برای آن ها ارسال کنید. برای این کار می‌توانید لینک صفحه مقصد را در بیو ایجاد کنید. ترجیحا از طریق goo.gl آدرس مقصد را کوتاه کنید تا آمار تعداد کلیک‌ها را داشته باشید.

حال چطور افراد را ترغیب کنیم که روی لینک بیو کلیک کنند؟

در کپشن پست های مرتبط با فروش محصول، حتما بنویسید که “برای دریافت اطلاعات بیشتر روی لینک بیو کلیک کنید” یا “لینک بیو را لمس کنید”.

روش‌های جلب اعتماد برای افزایش فروش

  • عکس از خودتان
  • عکس از پشت صحنه تیم و دفتر
  • عکس از مشتریان واقعی
  • عکس از مشتریان در زمان استفاده از محصول
  • نمایش مشتریان
  • نمایش حس خوب مخاطبان
  • نمایش نوع مخاطبان
  • نمایش نظرات مخاطبان

اینفلوئنسر مارکتینگ

 روش دیگری که در اینستاگرام به شدت جواب می‌دهد، اینفلوئنسر مارکتینگ است. در این روش به جای تبلیغ دادن در پیج‌های مختلف، افراد معروف و تاثیرگذار در اینستاگرام محصولات و خدمات شما را معرفی ‌می‌کنند.

شما یا می‌توانید خودتان با بالا بردن تعداد فالوورها (و به نسب آن تعداد لایک‌ها) به عنوان اینفلوئنسر عمل کنید. یا اینکه واسطه بین ایفلوئنسرها و تبلیغ دهندگان باشید.