معرفی ابزار ایمیل مارکتینگ میلرلایت

میلرلایت یکی از نرم‌افزارهای پر کاربرد در زمینه ایمیل مارکتینگ است که توسط دو کارآفرین ساخته شده است. به دلیل تعرفه‌های مناسب این ابزار، به عنوان ارزان‌ترین ابزار ایمیل مارکتینگ شناخته می‌شود. 

تعرفه و مدل قیمت‌گذاری میلرلایت

مدل قیمت‌گذاری میلرلایت به دو بخش رایگان و پولی تقسیم می‌شود که هر دو بخش در زیر توضیح داده شده است:

رایگان؛ ایجاد کمپین و ارسال نامحدود ایمیل به تعداد حداکثر ۱۰۰۰ مشترک در هر ماه، رایگان است. نکته قابل توجه این است که با وجود رایگان بودن پلان، می‌توان به همه ویژگی‌های Mailerlite مانند اتوماسیون نیز دسترسی داشت که ممکن است در سایر ابزارها این امکان وجود نداشته باشد.

کسب‌وکارهای کوچک؛ Mailerlite به منظور فراهم کردن خدمات مناسب برای کسب‌وکارهای کوچک که توانایی پرداخت هزینه‌های زیاد را ندارند، مدل‌های قیمت‌گذاری ویژه‌ای را ارائه داده است که می‌توانید در لینک موجود، این تعرفه‌ها را مشاهده نمایید.

حجم مخاطبین زیاد؛ در صورتی که بیش از ۵۰۰۰۰ مشترک دارید و ماهانه ایمیل‌های زیادی ارسال می‌کنید، این مدل قیمت برای شما مناسب است. در این مدل بسته به تعداد مشترکین، تعداد ایمیل‌های ارسالی در هر ماه محدودیت‌هایی دارد و در صورت ارسال بیش از یک مقدار معین، باید هزینه بیشتری را بپردازید.

ویژگی‌های ابزار میلرلایت

این پلتفرم دارای قسمت‌های مختلفی است که هر یک از این قسمت‌ها، ویژگی‌هایی دارند. در ادامه، هر قسمت را به صورت جداگانه و کامل توضیح خواهیم داد:

۱- نحوه ایجاد کمپین در میلرلایت

کمپین‌ها را می‌توان با استفاده از یکی از موارد زیر ایجاد کرد:

 • Drag and drop Editor

تمامی خبرنامه‌هایی که با این ابزار ویرایش در میلرلایت ایجاد می‌شود، بسیار حرفه‌ای و زیبا هستند. با این وجود، کار کردن با این ابزار آسان است و نیاز به هیچ‌گونه مهارت ساخت HTML نیست.

در این قسمت می‌توانید از طریق آوردن نام کاربر یا نمایش محصول مورد علاقه او، ایمیل را شخصی‌سازی کنید. علاوه بر این، تمامی کمپین‌ها یا خبرنامه‌های ارسالی توسط Mailerlite برای نمایش روی دستگاه‌های موبایل مناسب هستند.

 • Custom HTML Editor

با وجود اینکه استفاده از نرم‌افزار ویرایش آسان است، اما ممکن است بخواهید HTML ایمیل خود را شخصاً ایجاد کنید. این ابزار ویرایش HTML در میلرلایت این امکان را برای شما فراهم کرده است.

امکان ویرایش نکات ریزی که باعث ایجاد تغییرات بزرگ می‌شوند مانند مشاهده و مرور ایمیل در موبایل پیش از ارسال، در ابزارهای ویرایش Mailerlite در نظر گرفته شده است.

 • Rich Text Editor

با استفاده از این ابزار ویرایشگر، به راحتی می‌توانید متنی را ایجاد کنید که در هر دستگاهی قابل خواندن باشد.

 •  Free newsletter design templates

میلرلایت به منظور انتقال بهترین محتوا به مخاطبین، الگوهای از پیش طراحی شده را به شما ارائه می‌دهد. به بخش Campaign بروید و از گزینه template gallery، یکی از الگوها را انتخا کنید. همچنین با استفاده از drag and drop editor می‌توانید الگوی مورد نظر خود را تغییر دهید بدون اینکه به مهارت HTML برای ایجاد و طراحی الگوی جدید نیاز داشته باشید.

 • Built-in photo editing feature

با استفاده از ابزار ویرایشگر Mailerlite، نیازی به ابزارهای ویرایش دیگر نیست. کار با این ابزار بسیار ساده است ولی ابزار قدرتمندی است که شامل ویژگی‌هایی مانند تغییر سایز، بریدن، اضافه کردن متن روی عکس، اضافه کردن فیلتر و افکت‌های عکس، تنظیم نور، قاب تصویر و … است.

 • File Manager

مدیریت کمپین‌ها ممکن است دشوار باشد، اما با استفاده از این ویژگی Mailerlite، بسیار ساده خواهد بود. به راحتی می‌توانید کمپین‌ها را فولدربندی و مرتب کنید. با توجه به افزایش روز به روز تصاویر، می‌توانید با استفاده از File Manager، تصاویر را فولدر‌بندی و مرتب کنید و حتی ترتیب نمایش آن‌ها را نیز مشخص کنید.

۲- ایجاد لیست و صفحات در پنل ایمیل

 • Subscriber Management

در قسمت Subscribers، به راحتی مخاطبین خود را به صورت دستی یا فایل CSV، TXT یا اکسل وارد کنید. آدرس ایمیل‌های تکراری یا بد ثبت شده به صورت خودکار حذف می‌شود. همچنین، ایمیل‌های Unsubscribe یا Bounce نیز به راحتی تشخیص داده می‌شوند.

هرچه جزئیات بیشتری را در لیست مخاطبین خود وارد کنید، تقسیم‌بندی (segmentation) ساده‌تر خواهد شد. لیست‌های خود را بر اساس اطلاعاتی نظیر سن، شهر سکونت، میزان مشارکت مخاطبان، موقیت شغلی یا هر معیار دیگری که مرتبط با کمپین ایمیل شما است، تقسیم‌بندی کنید.

 • Popups

فرم‌های ثبت‌نام پاپ آپ، بهترین روش تبدیل بازدیدکنندگان وب‌سایت به subscriber است. میلرلایت انواع popup ها را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، می‌توانید به راحتی فرم‌ها را ویرایش کرده و استفاده کنید. همچنین، الگو‌های از قبل طراحی شده نیز بر روی این وب‌سایت وجود دارد. می‌توانید زمان نمایش Popup برای بازدیدکنندگان را نیز مشخص کنید. به عنوان مثال، می‌توانید تنظیم کنید که بازدیدکننده Popup را زمانی که قصد خروج از وب‌سایت دارد، مشاهده کند. این popup ها بر روی همه دستگاه‌ها مانند موبایل، تبلت و … سازگار است و با موتورهای جستجو مانند Google نیز سازگاری دارد.

 • Landing Pages

ایجاد صفحات فرود با استفاده از drag & drop builder به راحتی انجام می‌شود و نیازی به هیچ‌گونه مهارت کدنویسی نیست. این ویژگی Mailerlite رایگان است. الگوهای بسیار متنوع با متن و گزینه‌های زیاد در این قسمت وجود دارد و کافی است الگوی مورد نظر خود را انتخاب کرده و متن خود را به آن اضافه کنید. برای مشاهده الگوهای از پیش طراحی شده صفحات فرود به این صفحه مراجعه نمایید. در قسمت Webforms، آدرس دامنه خود را وارد کنید.

 • Embedded Forms

با ایجاد فرم‌های زیبا، Subscriber های جدید مستقیماً به گروه‌های مشترکین Mailerlite هدایت می‌شوند. می‌توانید این فرم‌ها را ویرایش کنید. همچنین، می‌توانید فرایند ثبت‌نام subscriber ها را با ایجاد یک صفحه تشکر کامل کنید.

 • Unsubscribe Page builder

مشاهده لغو اشتراک مشترکین برای هیچ کسب‌وکاری خوشایند نیست، اما این عمل می‌تواند با ایجاد صفحات لغو اشتراک، ملایم‌تر انجام شود. این فرم را می‌توانید بر اساس سلیقه خود ویرایش کنید.

۳- دنبال کردن نتایج کمپین در میلرلایت

Campaign Reports؛ در صفحه Campaign و قسمت Stat Overview می‌توانید گزارشات مربوط به open rate، click rate، spam complaint، bounce rate وunsubscribe را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید درصد بازگشایی ایمیل‌های خود در دستگاه‌های مختلف مانند موبایل و دسکتاپ و مرورگرهای مختلف را مشاهده کنید. در قسمت Subscriber Activity، علاوه بر چک کردن آمار کلی، می‌توانید ببینید چه کسی ایمیل خبرنامه را باز کرده یا بر روی لینک کلیک کرده است.

در قسمت Link Activity، می‌توانید میزان کلیک بر روی هر لینک موجود در ایمیل و حتی افرادی که بر لینک کلیک کرده‌اند را نیز مشاهده کنید.

Click Maps؛ به منظور دنبال کردن و پی بردن به آنچه که مخاطبان شما علاقه دارند، از این ویژگی استفاده کنید. آیا مخاطبان شما بیشتر مایل به کلیک بر روی تصاویر، دکمه یا ویدئو هستند؟ click map، امکان پی بردن به دیدگاه مخاطبان را فراهم می‌کند.

Opens by Location؛ با استفاده از این ویژگی در قسمت گزارشات ایمیل‌های ارسال‌شده می‌توانید به محل سکونت مخاطبان خود پی ببرید. همچنین، میزان تعاملات مخاطبان هر کشور با ایمیل‌های شما را مشخص می‌کند.