محتوای پول ساز برای فروشگاه های آنلاین

 

محتوا از ارکان اصلی و ضروری در تجارت های اینترنتی محسوب می شود. این محتواست که نشان می دهد وب سایت شما در چه زمینه فعالیت می کند، تنها نشان دادن عکس محصول در وب سایت نمی تواند مخاطب را جذب کند او باید اطلاع دقیق در خصوص محصول داشته باشد و این موضوع تنها از طریق محتوای صحیح، استاندارد و سئو شده ممکن خواهد بود. محتوا به توضیحاتی گفته می شود که در خصوص محصول مورد نظر به مخاطب ارائه داده می شود هرچه کیفیت چنین نوشته ای بیشتر باشد می تواند بر روی مخاطب بیشتر تاثیر بگذارد. در نظر داشته باشید که تولید محتوا سایت فروشگاهی باید با اصل صداقت پیش برود. وقتی محصولی برای فروش دارید و یا قرار است خدمتی ارائه دهید مهم ترین گزینه محتوایی است که مخاطب مطالعه می کند. تولید محتوا سایت فروشگاهی برای موفقیت دارای یک سری اصول است که قطعا باید مورد توجه قرار بگیرد.

معرفی محصول به طور کامل و بدون جانب داری

توصیف جزییات

دادن جزییات درباره محصول از اصول اولیه تولید محتوای فروشگاهی است. بسیاری از مخاطبان فقط به دنبال خواندن جزییات هستند اما می‌توان با داشتن معرفی محصول خوب، خواننده را به سمت دیگر محتواهایی که آماده شده‌اند، هدایت کرد. در نوشتن جزییات، باید به جزییات دقت شود! یعنی تمام اعداد، حروف، مقدارها، ظرفیت‌ها، تاریخ‌ها و همه چیز باید به دقت نوشته شود.

منبع موثق

اگر برای معرفی محصولات منبع معتبری وجود دارد حتما باید آن را عنوان کرد. به صورت کلی دادن منبع باعث جلب اعتماد مخاطب و خواننده می‌شود.

نحوه استفاده

هر چند مخاطبی که دنبال یک محصول به یک فروشگاه وارد می‌شود می‌داند چطور باید از آن استفاده کند اما این دلیل نمی‌شود که همه مخاطبان درباره محصول همه چیز را بدانند. به هر روی نحوه استفاده از محصول را برای مخاطبی که می‌داند و مخاطبی که نمی‌داند باید نوشت.

داستان محصول

درباره هر محصولی نمی‌توان داستان‌سرایی کرد. بنابراین نباید انتظار داشت که بتوان هر محصولی را با داستان‌سرایی فروخت. باید واقع‌بین بود و از شعارزدگی فاصله گرفت. 

نقد و بررسی محصول

 این بخش از تولید محتوای فروشگاهی بر پایه اصل صداقت بنا شده است.

ویژگی‌های مثبت

 درباره خوبی‌های محصول بنویسید،؛ ویژگی‌های مثبت و اینکه چه فایده‌ای دارد؟ چه ارزشی دارد؟ و …

ویژگی‌های منفی

صداقت اینجا بیشتر از قسمت‌های دیگر کاربرد دارد. صادقانه ایرادهای و ویژگی‌های محصول را باید نوشت. این مورد می‌تواند باعث شود که مخاطب بیشتر اعتماد کند. پس برای به دست آوردن اعتماد باید تلاش کرد.

تجربه حقیقی

هیچ چیز مانند تجربه‌های حقیقی نمی‌تواند مخاطبان را مجاب کند که یک محصول را بخرند یا نخرند! پس اگر تجربه در این زمینه وجود دارد می‌تواند مفید باشد.

مقایسه محصول

اگر از چندین برند مختلف یک محصول در یک سات وجود دارد حتما باید مقایسه محصولات در نظر گرفته شود. نمودار، تصویر، اینفوگرافی یا هر چیز دیگری که می‌تواند مخاطب را از سردرگمی عذاب‌آور انتخاب بین چند محصول رها کند باید استفاده شود.

اصول فنی تولید محتوای فروشگاهی

رعایت کلمات کلیدی یا سئو

کلمات کلیدی مرتبط را باید پیدا کرد و حتما در تولید محتوای فروشگاهی از آن‌ها استفاده نمود. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع کمک می کند تا سریع تر و بهتر دیده شوید. برای رنک گرفتن و دیده شدن در گوگل نیاز به رعایت اصول سئو می باشد

میزان محتوای تولید شده

مخاطبان هیچ گاه وقت برای خواندن مطالب اضافی ندارند! ولی ساعت‌های زیادی در سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی مختلف جست‌وجو می‌کنند. گزیده گویی و بیان نکات مفید بر جذابیت محتوا می افزاید.