قوانین و روال کار سرویس تبلیغاتی گوگل ادسنس

 

در مقاله ی کسب درآمد از گوگل ادسنس با کلیات سرویس گوگل ادسنس آشنا شدیم اکنون جزییات بیشتری از این سرویس بیان می کنیم. هر سرویسی قوانین مختص خود را دارد سرویس گوگل ادسنس نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد در ذیل به شرح این قوانین میپردازیم.

شرایط پذیرش تبلیغ گیرندگان در گوگل ادسنس

حداقل شرایط لازم برای پذیرفته شدن کارکرد توسط گوگل ادسنس به شرح زیر هستند.

  •  وبسایت شما و تمام محتوای آن باید با سیاست ها و قوانین و ضوابط برنامه ی AdSense مطابقت داشته باشند.
  •  وبسایت شما باید حداقل 6 ماه قدمت داشته باشد.
  •  شما، به عنوان کاربر باید سن بالای 18 سال داشته باشید.

نکته: حتی اگر کارکرد شما با تمام شرایط و مقررات مطابقت داشته باشد، باز هم گوگل ادسنس حق رد کردن کارکرد شما را دارد.

نسبت میزان تبلیغات سایت به محتوا

اگر گوگل تشخیص بدهد که حجم محتوای شما به نسبت کمتر از تعداد تبلیغات در وب سایت شما است این اتفاق را یک امتیاز منفی می‌داند و اگر در آینده این مشکل حل نشود، اکانت گوگل ادسنس شما را مسدود خواهد کرد. اگر وب سایت شما دارای هیچ محتوایی نباشد و در یک صفحه خالی، تبلیغات قرار داده باشید قطعاً حساب کاربری شما در گوگل ادسنس، مسدود خواهد شد. نکته دیگر اینکه نباید از برنامه‌ها و ربات‌هاب خودکار برای ایجاد صفحات استفاده کنید.

کلیک های تقلبی

در قوانین گوگل ادسنس چنین آمده است که باید ناشر، تبلیغات را به شکلی در وب سایت خود قرار دهد که ماهیت آن مشخص باشد. یعنی کاربران بدانند که کادر دقیقاً برای تبلیغات قرار داده شده است.

بهترین سایز بنرهای تبلیغاتی

• ۹۰ * ۷۲۸ پیکسل – لیدربورد بنری که معمولا هم عرض صفحه است

• ۶۰۰ * ۳۰۰ پیکسل – بنر نیم صفحه

• ۲۵۰ * ۳۰۰ پیکسل – بنر مستطیلی متوسط 

• ۲۸۰ * ۳۳۶ پیکسل – بنر مستطیلی بزرگ

• ۱۰۰ * ۳۲۰ پیکسل - برای موبایل

۶۰۰*۱۶۰ پیکسل – بنر ساختمانی

موضوع محتوای تبلیغ گیرندگان

گوگل اجازه نمی‌دهد که تبلیغات در سایت‌های غیر اخلاقی، سایت‌های مرتبط با مواد مخدر، ترویج خشونت و یا وب سایت‌هایی که بد‌افزار و ویروس ارائه می‌کنند، انتشار aپیدا کنند. پس باید وب سایت شما خالی از هر گونه محتوای ممنوعه که نام بردیم، باشد.

پرداخت حقوق تبلیغ گیرندگان

هر ماه، گوگل ادسنس درآمدهای ماه پیش شما را محاسبه می کند و آنها را در صفحه ی “Transactions” (تراکنش ها) به شما نمایش می دهد. اگر درآمد شما با آستانه و مرز مورد نظر مطابقت داشته باشد ، آنگاه فرآیند پرداخت حقوق آغاز شده و در 21ام هر ماه به حساب شما واریز می شود.

کیفیت محتوای تبلیغ گیرندگان

وجود محتوایی که کپی نشده و یکتاست در سایت های مختلف اهمیت بالایی برخوردار است. موتورهای جستجو بسیار هوشمند هستند و در صورتی که محتوای کپی در سایت قرار گیرد، در بازه زمانی کوتاهی متوجه خواهند شد و این امر موجب از دست دادن رتبه سایت می گردد. در بسیاری از موارد دیده که تولید کنندگان محتوا از نرم افزارهایی همچونArticle Spinning  برای اصلاح نوشته خود استفاده می کنند که استفاده از این نرم افزار اشکالات بی شماری را به همراه دارد. به طور مثال این نرم افزار به صورت خودکار اقدام به جایگزین کردن، عبارات مختلف با یکدیگر می کند. که در بسیاری از مواقع عبارت های استفاده شده، بی معنی هستند و موجب نامفهوم شدن محتوا می شوند که در نتیجه کاهش بازدید سایت به وجود می آید.

مشکل بعدی آن است که گوگول از این نرم افزارها باهوش تر است و در صورتی که متوجه این تقلب شود، نه تنها دامنه بلکه نام شما در لیست سیاه قرار می گیرد. با قرار گیری در لیست سیاه دیگر امکان استفاده از گوگل ادسنس برای شما فراهم نخواهد بود.

فریب دهنده نبودن تبلیغ

در قوانین گوگل ادسنس چنین آمده است که باید ناشر، تبلیغات را به شکلی در وب سایت خود قرار دهد که ماهیت آن مشخص باشد. یعنی کاربران بدانند که کادر دقیقاً برای تبلیغات قرار داده شده است.