بازاریابی ویروسی یا Viral Marketing چیست؟

امروزه مطالب زیادی در رابطه با بازاریابی ویروسی به گوش ما می رسد. بسیاری از ویدئو ها یا مطالب مختلف، در مدت زمان کوتاهی بازدید بسیار زیادی داشته اند. پشت این گونه محتوا های ویروسی معمولا یک استراتژی بسیار خوب نهفته است. اما پربازدید شدن یک محتوا تا حد زیادی بستگی به خلاقیت، شانس و میزان آمادگی دارد. این مقاله به تفهیم واژه بازاریابی ویروسی کمک می کند. در همین راستا، در ادامه به توضیح مفهوم بازاریابی ویروسی، نحوه عملکرد کمپین ها و مزایای آن اشاره خواهیم کرد.

 

تعریف بازاریابی ویروسی (Viral Marketing) 

بازاریابی ویروسی نوعی از بازاریابی است که قادر به ایجاد علاقه و فروش بالقوه از طریق پیام هایی است که مانند ویروس پخش می شوند. به عبارتی این نوع پیام ها به سرعت از شخصی به شخص دیگر منتقل می شوند. استراتژی این نوع بازاریابی بدین گونه است که خود کاربران محتوایی را به اشتراک می گذارند. شبکه های اجتماعی به دلیل سهولت و سرعت در اشتراک گذاری، خواستگاه اصلی این نوع بازاریابی هستند. از پربازدید ترین نمونه های اخیر می توان به کلیپ های احساسی، شگفت آور، خنده دار یا منحصر بفردی اشاره کرد که در YouTube به اشتراک گذاشته شده اند. با تمام این اوصاف، بازاریابی ویروسی می تواند به صورت یک شمشیر دو لبه عمل کند. به خاطر داشته باشید که کنترل قسمت اعظم این نوع کمپین ها در دست کاربران قرار دارد. بنابراین، امکان تفسیر، گسترش و برداشت نادرست از آن ها وجود دارد. از طرف دیگر موفقیت در کمپین های ویروسی می تواند معجزه ای برای برند شما باشد.

 

کمپین های ویروسی چگونه کار می کنند؟

به صورت تئوری، طراحی یک کمپین ویروسی آسان است. بدین صورت که، یک ویدئو یا هر نوع محتوای دیگری که برای مخاطبان شما جذاب باشد، بسازید. سپس محتوای خود را روی اینترنت قرار داده و آن را تبلیغ کنید. از آن جا به بعد، تنها کار لازم این است که صبر کنید تا کاربران با سرعت بسیار زیادی آن را به اشتراک بگذارند. البته بعضی اوقات این اتفاق کاملا به صورت تصادفی و ناخواسته صورت می گیرد. مثل زمانی که یک ویدئو توسط یک کاربر معمولی بارگذاری و ناگهان محبوب شده و شروع به گردش در سرتاسر اینترنت می کند. 

به طور کلی، دو نوع استراتژی در پشت این نوع محتوا های تبلیغاتی وجود دارد: آشکار و پنهان. در استراتژی نوع اول، کاربر از همان ابتدا می داند که در حال مشاهده یک ویدئو تبلیغاتی است. اما در استراتژی دوم، نام برند پنهان است و بعدا مشخص می شود. اگر از تکنیک های بازاریابی پنهان استفاده می کنید، بسیار مراقب باشید که به مخاطب تان حس فریب خوردگی ندهید. چرا که در این صورت کمپین های ویروسی می توانند کاملا بر ضد شما عمل کنند. مهم نیست که کدام یک از استراتژی ها را انتخاب می کنید، اما در هر صورت از پخش محتوا های هرز و بی ارزش خودداری کنید. به جای تکرار مکرر یک پیام، مکان و زمان مناسب را انتخاب کرده و اجازه دهید که محتوا به صورت ویروسی گسترش یابد.

 

مزایای بازاریابی ویروسی 

 

·       هزینه کم: مشخصه اصلی کمپین های ویروسی این است که قسمت قابل توجهی از کار برند ها را انجام می دهد. این کار به صورت قابل توجهی هزینه تبلیغات را کاهش می دهد. بنابراین ضرورتی برای خرید فضا های تبلیغاتی یا رسانه ای وجود ندارد.

·       پتانسیل بالا: یک ویدئو وایرال شده در اینترنت، پتانسیل این را دارد که بدون صرف زمان و هزینه به مخاطبان زیادی در سرتاسر دنیا دست پیدا کند. به همین دلیل شرکت های کوچک و یا حتی یک کاربر معمولی، با اکانت شخصی می تواند بسیار پر بازدید شود.

·       نداشتن حالت تهاجمی: در بازاریابی ویروسی، کاربر شبکه های اجتماعی اقدام به شرکت در کمپین ها و به اشتراک گذاری مطالب می کند. این کار از میزان تهاجمی بودن استراتژی می کاهد. درک و تعامل با برند ها با این روش بطور قابل توجهی بهتر از روش های کلاسیک و قدیمی تبلیغات می باشد. 

·       کمک به ساخت برند: سعی کنید جهت تشکیل کمپین های ویروسی نهایت خلاقیت خود را بکار گیرید. چرا که با تولید محتوای منحصر بفرد، کاربران به صورت خودجوش محتوای شما را پخش می کنند. در نتیجه با برند شما ارتباط قوی برقرار می شود. بدون شک این روش جهت ساخت برند شما ابزار بسیار قدرتمندی می باشد. 

 

چگونه یک کمپین بازاریابی موفق بسازیم؟

هنگام ساخت یک کمپین ویروسی، متوجه خواهید شد که همه چیز مربوط به تمرکز بر مشتری می باشد. اگر مخاطب خود را درک نکنید، هیچ محتوایی وجود نخواهد داشت که بوسیله آن افراد را به اشتراک گذاری محتوای خود ترغیب کنید. شرکت های مربوط به بازاریابی ویروسی می توانند برای رسیدن به موفقیت و شفافیت به شما کمک کنند. همچنین می توانید با استفاده از دانش خودتان، به اصول اساسی در زمینه بازاریابی ویروسی پی ببرید.

 

۱. اصالت و ارزش

تحقیقات نشان داده است که مردم به دلایل مختلف تمایل به اشتراک گذاری محتوا دارند. یکی از این دلایل این است که آن ها تمایل دارند تا محتوا های آموزنده و با ارزش را با دیگران به اشتراک بگذارند. برای مثال اگر فیلم یا وبلاگ شما شامل موارد مفیدی مثل پاسخ به یک مشکل رایج باشد، احتمالا پربازدید خواهد بود. ولی به خاطر داشته باشید که محتوای شما باید در عین حال اصیل و منحصر بفرد باشد. اگر مخاطب، محتوای مورد نظر را قبلا دیده یا شنیده باشد، از ارزش آن به شدت می کاهد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که ایده جدیدی خلق کرده اید و یا یک مفهوم قدیمی را از زاویه ای جدید تحلیل کرده اید.

 

۲. احساسات

تاثیر احساست یکی دیگر از دلایلی است که مردم محتوایی را به اشتراک می گذارند. اگر شما چیزی را ببینید که احساساتتان را درگیر کند (حتی اگر منفی باشد)، احتمال به اشتراک گذاشتن آن با دیگران بالا می رود. متخصصان می گویند احساسات مثبت و منفی به یک اندازه می توانند تاثیر گذار باشند. اما نکته کلیدی این است که احساساتی را در مخاطب ایجاد کنید که مرتبط با برند شما باشد. در هر صورت، تکنیک های بازاریابی شما باید دیگر کمپین های تبلیغاتی و یا استراتژی های ساخت برند را پشتیبانی کند.

 

۳. میزان اشتراک پذیری

بسیاری از افراد تمایلی برای به اشتراک گذاشتن آنچه که می بینند ندارند، حتی اگر به آن علاقه داشته باشند. بهترین نمونه های بازاریابی ویروسی ترکیبی قوی از برانگیختن عواطف و یک محرک بیرونی می باشد. مانند فراخوان هایی که دیگران را به اشتراک گذاری دعوت می کنند. در نهایت بسیار مهم است که به مخاطب خود یادآوری کنید که می تواند هر لحظه افکار و احساسات خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد. شما می توانید این کار را به ۳ طریق انجام دهید:

·       پرسیدن سوالاتی که مردم را وادار به صحبت کردن می کند.

·       استفاده از هشتگ ها برای ایجاد بحث (و پیگیری آن ها)

·       یادآوری به مخاطب جهت به اشتراک گذاشتن محتوا در شبکه های اجتماعی و ارائه دکمه های شبکه های اجتماعی

تا جایی که می توانید، امکان صحبت در مورد کمپین های ویروسی خود را برای مردم فراهم کنید. چراکه در این صورت، تاثیر تکنیک های بازاریابی شما دو چندان خواهد شد.