اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دوران کرونا

 

ویروس کرونا یکی از ویران کننده ترین پاندمی هایی است که جهان مدرن تاکنون به خود دیده است. اثرات این پاندمی فراتر از قرنطینه و بیماری بود. نابسامانی اقتصادی ناشی از این ویروس را می ­توان در سرتاسر جهان مشاهده کرد. بسیاری از مشاغل بر اساس نوع تعاملشان با مشتری، به صورت آنلاین یا حضوری به فعالیت خود ادامه دادند. فاصله گذاری ناشی از پاندمی کرونا می­تواند تعداد مشتریان شما را افزایش بدهد و یا برعکس، از میزان ترافیک سایت شما بکاهد. به همین دلیل است که امروزه بازاریابی دیجیتال بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

 

اثرات ویروس کرونا بر استراتژی های بازاریابی

همانطور که می­دانید، امروزه جهان به شکل بی­ سابقه ای در حال تجربه ی روش های جایگزین برای تعامل، خرید و ارائه خدمات می­باشد. برای مثال باشگاه ها از مربیان خود می­خواهند تا کلاس های بدنسازی را به صورت آنلاین برگزار کنند. در نتیجه تعجبی ندارد که ارزش سهام آمازون امروزه به نقطه اوج خود رسیده است. جهت کاهش اثرات سوء COVID-19 باید از استراتژی های فعلی بازاریابی خود استفاده کرده و آن ها را تبدیل به استراتژی هایی کنید که با بازار آنلاین همخوانی داشته باشد. در ادامه به هر آن چیزی که باید در جهت تطابق استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود با فضای فعلی تجارت انجام دهید، اشاره خواهیم کرد.

 

کاهش شدید تقاضا و تغییر رویه

اثرات ویروس کرونا بر روی اکوتوریسم، تجارت بین المللی، خرده فروشی و حمل و نقل، باعث شده است که بسیاری از مشاغل کوچک با کاهش شدید تقاضا رو به رو شوند. بسیاری از مشاغل برای حل مشکل کاهش تقاضا سعی می کنند هزینه های خود را کاهش دهند. اما مطالعات مربوط به رکود های اقتصادی گذشته نشان می دهد که این روش چندان مؤثر نمی باشد. صرفه جویی در هزینه ها می تواند منجر به نابودی بیزینس تان شود. با این کار دسترسی به محصولات و خدمات کاهش یافته و به دنبال آن علاقه و تمایل مخاطبان نسبت به برند شما کاهش می یابد. شرکت های بزرگ، از قبل، ساختار ها و بودجه های لازم را برای پر کردن شکاف بازار فراهم کرده اند. پس اگر قصد دارید با صرفه جویی در هزینه ها به روز های قبل از کرونا بازگردید، ممکن است بیش از آنچه که تصور می کنید دچار ضرر و زیان شوید.

کاهش شدید تقاضا حتی می تواند روی بازاریابی نیز تاثیر داشته باشد. اما در این حالت به جای اینکه هزینه های خود را کاهش دهید، به دنبال روش های به صرفه تری برای بازاریابی باشید. در این دوران بازاریابی دیجیتال قوی می تواند بسیار ارزان تر از روش های سنتی باشد. برای مثال ارائه محتوای جذاب و بازاریابی قوی در شبکه های اجتماعی، می تواند با کسری از هزینه به جذب مشتری جدید کمک کند. در دوران پاندمی کرونا، مصرف اینترنت در مقیاس جهانی رو به افزایش است. برای مثال بسیاری از کلاس ها و ملاقات ها به صورت آنلاین برگزار می شوند. متعاقباً استفاده از شبکه های اجتماعی افزایش می یابد. همین امر می تواند به بیزینس هایی که محتوای جذاب دارند کمک کند تا مخاطب بیشتری جذب کنند. شما باید روش های خود را با شرایط کنونی سازگار سازید. برای مثال هر هفته وبینار های آنلاینی را برگزار کرده و در آن تجارب خود را در زمینه تجارت، صنعت، محصولات و خدمات در اختیار دیگران قرار دهید. در نهایت می توانید با کسب درآمد از طریق این وبینار ها، کسری بودجه و اثرات ناشی از کاهش تقاضا را جبران کنید.

 

میزان ترافیک طبیعی شما لزوما با افزایش مصرف اینترنت، رشد نمی کند.

بررسی آمار ترافیک سایت شما می­تواند ناامید کننده باشد، چرا که امروزه در دوران پاندمی کرونا، بیزینس های کوچک ترافیک طبیعی و بازدید سایت کمتری دارند. افزایش مصرف اینترنت عمومی به این معنی نیست که میزان وبگردی و بازدید عموم در تمام بخش های اینترنت به یک اندازه باشد. در حالی که نشان می دهد، چند سایت بزرگ و معروف در حال حاضر، بیشترین بازدید و بیشترین مصرف اینترنت را دارند ( مثل افزایش بازدید چشمگیر از آمازون). در این دوران به جای رقابت با این نوع پلتفرم ها که به گونه ای جبران کننده فاصله اجتماعی هستند، از افزایش ترافیک اینترنت آن ها برای جذب مخاطب و در جهت اهداف خود استفاده کنید.

سرمایه گذاری در رسانه های تبلیغاتی می­تواند به رشد برند شما کمک کند. برای مثال پلتفرم هایی مانند Facebook، Instagram و Youtube، به شما این امکان را می دهند تا محصولات و خدمات خود را به مشتریان بالقوه معرفی کنید. با این روش می توانید نرخ تبدیل ( تبدیل بازدیدکننده سایت به مشتری) خود را به طور چشمگیری افزایش دهید. در ادامه به چند روش جهت به حداکثر رساندن ترافیک خود، از طریق شبکه های اجتماعی اشاره خواهیم کرد.

·         ایجاد محتوای بینشی و مرتبط با سئو (SEO)

·         ایجاد کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی

·         استفاده از پلتفرم های ویدئویی زنده مانند Facebook، Instagram و Youtube، جهت تعامل بیشتر با مشتری

·         استفاده از هشتگ ها جهت برگزاری مسابقات و اهدای جوایز

 

کیفیت بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارد

به طور کلی پاندمی کرونا باعث افزایش تولید و انتشار محتوای سئو (SEO) شده است. به همین دلیل امروزه بازاریابی به زمان بیشتری جهت انجام تحقیقات و همچنین تنوع بخشیدن نیاز دارد. در نتیجه بیزینس های بیشتری سعی در تولید محتوای جذاب جهت جذب مخاطب دارند. برای مثال بازاریابی ویدئویی یک روش عالی جهت جذب مشتری می باشد. از انواع این ویدئو ها می توان به ولاگ های کوتاه (vlog) و انیمیشن ها اشاره کرد. شما می توانید تعداد زیادی گرافیست، انیماتور و اینفلوئنسر را پیدا کنید که حاضر هستند در ازای دریافت مبلغی به عنوان کمیسیون، برای برند شما محتوای تبلیغاتی طراحی کنند. هرچه محتوای تولید شده توسط شما جذاب تر، آموزنده تر و خاص تر باشد، احتمال پیوند شما با مخاطبانتان از طریق شبکه های اجتماعی افزایش می یابد. افزایش انتشار محتوای تولید شده توسط شما، به معنای افزایش رقابت می باشد. در نتیجه به یاد داشته باشید که محتوای شما باید بهترین کیفیت را داشته باشد. شما می توانید با قرار دادن لینک هایی در قسمت پایینی وبلاگ خود، احتمال انتشار آن ها در شبکه های اجتماعی را افزایش دهید.

 

به یاد داشته باشید که نجات پیدا کردن غیر ممکن نیست

در این شرایط ناامید شدن بسیار آسان است، چرا که از یک طرف با کاهش تقاضا رو به رو خواهید شد و از طرف دیگر در جامعه اقتصادی هیچ نشانی از بهبودی اوضاع دیده نمی شود. بیزینس هایی که توانسته اند مخاطبان خود را قبل از این پاندمی، به صورت دائمی، درگیر و علاقه مند کنند، نخستین افرادی خواهند بود که در این دوران رشد را تجربه می کنند. در این دوران که رقبایتان تمایلی به صرف هزینه ندارند، بهترین زمان برای شماست تا از این فرصت بالقوه به نفع خود استفاده کنید. برای مثال زمانی که رقبای شما دچار ضعف در بازاریابی می شوند ( مطالب و صفحات وبسایت خود را به روز نمی کنند و مشتریان خود را به دلایل گوناگون از دست می دهند)، شما می توانید با تلاش بیشتر مشتریان آن ها را به سمت خود جذب کنید. در نهایت به خاطر داشته باشید که اگر استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود را با تغییرات در نیاز ها، رفتار و انتظارات مخاطبانتان سازگار کنید، می توانید از طوفان COVID-19 جان سالم به در ببرید.