ادواژه با کلیک تقلبی مقابله می کند

 

کلیک تقلبی یکی از آفت های تبلیغات اینترنتی است. کلیک تقلبی نوعی از تقلب است که در تبلیغات اینترنتی “پرداخت به ازای هر کلیک” رخ می دهد.

ناشران و مجریان تبلیغات کلیکی به ازای هر کلیک مبلغی از تبلیغ دهندگان دریافت می کنند. این امر تا زمانی که روال طبیعی در حال پیشروی است سازنده و بسیار خوب است. اما با وقوع کلیک هایی که رفتار معمولی کاربر واقعی را که در حال استفاده از مرورگر است تقلید می کند و بر روی یک تبلیغ کلیک می نماید بدون اینکه علاقه ای به کلیک کردن روی آن لینک تبلیغاتی داشته باشد، اثرات مخرب بسیاری خواهد داشت. 

حال سوالی که مطرح است اینکه این کلیک های تقلبی از جانب چه کسانی و چگونه رخ می دهد؟

رقبای تبلیغ دهندگان

اولین گزینه، رقبای تبلیغ دهندگان هستند. فرض کنید من کسب و کار خود را راه انداخته ام، رقیب من رتبه بالاتری در لیست تبلیغ کننده ها دارد، به همین خاطر شرورانه روی تبلیغ هایش کلیک می کنم تا هزینه اش بالا برود و درنتیجه از بازار حذف شود، آن وقت کسب و کار من می تواند جای آن را در لیست تبلیغ کنندگان بگیرد. این دقیقاً می تواند هدف رقیب شما باشد.

صاحبان سایت

 افرادی که تبلیغ را منتشر می کنند، می توانند روی تبلیغات کلیک تقلبی کنند و درنتیجه سایت شان را برای گذاشتن تبلیغ جذاب تر کنند.

رقبای ناشران

این دسته معمولا تلاش می کنند تا یک ناشر را محدود کنند. اینگونه به نظر می رسد که گویی ناشران بر روی تبلیغات خودشان کلیک می کنند که همین موضوع سبب از بین رفتن روابط یک شرکت تبلیغاتی می شود. بسیاری از ناشران بر درآمد انحصاری که از تبلیغات کسب می کنند تکیه کرده اند و ممکن است با چنین حمله ای از گردونه رقابت تجاری خارج شوند

مشتریان

 مشتریان نیز می توانند به طور تصادفی بر کلیک تقلبی شما اضافه کنند. هنگامی که مرتباً بر روی تبلیغات پولی شما برای دسترسی منظم به سایتتان استفاده می کنند. به جای اینکه سایت شما را جستجو یا آن را bookmark کنند.

 تمامی عوامل فوق توسط تیم ادواژه مدنظر قرار گرفته و با مکانیزم های تقلب یابی از تضعیع حقوق تبلیغ دهندگان و ناشران جلو گیری می نماید.